To nie jest odpoczynek!

Po spędzeniu całego dnia w pracy, siadają przed ekranem i zanurzają się w świecie kłamstwa, głupoty i taniej rozrywki, usprawiedliwiając przed samym sobą czas spędzony w ten sposób, jako zasłużony odpoczynek. Dlaczego ludzie porażki poświęcają kilka godzin dziennie telewizorowi? Wynika to z lenistwa, braku pomysłu na spędzenie czasu i z akceptacji swojej zawodowej klęski. Jeśli godzisz się na to, że do wieku emerytalnego będziesz pracował na etacie za kiepskie pieniądze, jeśli uwierzysz w to, że wolność finansowa jest dla Ciebie nieosiągalna, że mając rodzinę nie odniesiesz sukcesu, albo w jakąkolwiek inną bzdurę, która odbierze Twoje marzenia, to nie pozostaje Ci nic innego, jak przewegetować wieczór przed ekranem i położyć się spać. Słodkich snów.

Na zadupiu wybuchł gaz

Oglądanie wiadomości, w których pani prezenter znudzonym, hipnotyzującym głosem donosi o wypadku samochodowym, strajku górników i reformie ZUSu absolutnie nic Ci nie da, z wyjątkiem złego humoru. Te informacje nie są Ci niezbędne i gdy się nad tym pomyśli, to bardzo ciężko jest wyjaśnić samemu sobie, po co w ogóle się tego słucha. Jeśli wydarzy się coś istotnego dla Ciebie, to na pewno dowiesz się o tym od znajomych.

Cudze życie - odcinek 8541

Kolejnym niechlubnym przykładem niezasadności włączania odbiornika są seriale obyczajowe. Oglądanie cudzego i w dodatku nierzeczywistego życia zwyczajnych ludzi, przedstawianego w najpopularniejszych tasiemcach, świadczy przeważnie o niezadowoleniu z przebiegu własnej egzystencji. Ciężko jest mi zrozumieć dlaczego, mając własną rodzinę, własne wzloty i upadki, miłość, dzieci i pracę, interesujemy się losami innych osób z telewizora, którzy na dodatek nie istnieją. Zamiast emocjonować się losami wyimaginowanych postaci okraszonych kiepską grą aktorską, lepiej jest sprawić, by nasze życie nabrało ciekawych barw! Nie musisz od razu skakać ze spadochronem, ani przeżywać miłosnych uniesień na tropikalnej plaży. Proponuję zacząć od spaceru w godzinach serialu, co korzystnie wpłynie na zdrowie i napełni Cię poczuciem lepiej spędzonego czasu.

Telewizja uczy rzeczy zbędnych

Oprócz wiadomości, czy seriali, nadawane są także konstruktywniejsze programy. Można obejrzeć film o wędrujących łososiach, program o produkcji gwoździ, czy dokument historyczny, ale czy nie lepiej w tym czasie zająć się czymś pożyteczniejszym? Nauczyć się czegoś, co przybliży Cię do sukcesu, rozwinie Cię, da Ci radość i pieniądze? Jeśli nie masz w planach napisania artykułu o gwoździach, to może lepiej zrezygnuj z czasu spędzonego przed telewizorem.

Telewizja kradnie!

Nie tylko czas, lecz również pieniądze i zdrowie. Każda wizyta w popularnym fastfoodzie, po obejrzeniu reklamy w telewizji to wydawanie pieniędzy i wydawanie zdrowia na coś, czego powinieneś się wystrzegać. Te okropne prostokąty zawieszone na naszych ścianach i stojące na naszych meblach wmawiają nam też, że musimy nabywać kolejne przedmioty. Może wcale nie potrzebujesz maszynki do golenia z dziesięcioma turbo ostrzami najnowszej technologii - być może będzie Ci do twarzy z zarostem? Może nie potrzebujesz kostki myjącej znanej marki z wyciągiem z liści eukaliptusa i sosny syberyjskiej - może zwyczajne szare mydło jest lepsze dla Twojej skóry? Nie daj sobie niczego wmówić tej hipnotyzującej maszynce.

Nie pozwól się uziemić

Godziny wylegiwania się na kanapie i wpatrywania w ekran mogą przynieść negatywne konsekwencje zdrowotne. Bóle pleców, problemy trawienne, hemoroidy, nadciśnienie… to tylko niektóre z przypadłości dotykające osoby prowadzące siedzący tryb życia. Oddawanie swojego czasu i zdrowia – dwóch najcenniejszych rzeczy, jakie posiadamy, telewizorowi, to jedna z głupszych rzeczy, jakie można w życiu zrobić.

Polecane artykuły:

Photo by Josh Kahen on Unsplash